facebook

Zamów darmową wycenę

1. Pobierz i wypełnij wniosek

2. Prześlij formularz załączając wniosek

3. Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w ciagu 24 godzin

Formularz

  W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

  723 481 232

  Świadectwo charakterystyki energetycznej

  Co To Jest??

  Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku (certyfikat energetyczny) jest oficjalnym dokumentem, który określa zapotrzebowanie na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku lub jego części (zużycie energii na potrzeby ogrzewania, uzyskania ciepłej wody, klimatyzacji, wentylacji oraz oświetlenia pomieszczeń). Kluczowymi parametrami, definiowanymi w świadectwie energetycznym jest wartość zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP oraz energię końcową EK. Wszystkie wyliczenia są podawane w kWh/m²/rok.

  Najistotniejsze wskaźniki dotyczące nieruchomości, na które był sporządzany dokument można sprawdzić w Centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków https://rejestrcheb.mrit.gov.pl/

  Jak zamówić wykonanie świadectwa?

  Skontaktuj się z nami, w każdej sytuacji tryb postępowania jest inny, krótki wywiad z Klientem pozwoli określić jak możemy pomóc.

   

  Dlaczego potrzebujesz świadectwa charakterystyki energetycznej?

  • Sprzedaż i wynajem nieruchomości

   Zgodnie z nowelizacją ustawy ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków, które wchodzi w życie 28 kwietnia 2023 roku – świadectwo charakterystyki energetycznej jest wymagane przy każdej sprzedaży i wynajmie nieruchomości.

   Konsekwencje braku świadectwa

   W przypadku braku świadectwa charakterystyki energetycznej przy wynajmie czy sprzedaży nieruchomości grozi grzwyna – nawet do 5 tys. zł. Pouczenie notariusza o sankcji znajdzie się w każdym akcie notarialnym, do którego nie zostanie dostarczone świadectwo.

  • Dofinansowania takie jak „Moje ciepło”

   Świadectwo charakterystyki energetycznej wymagane jest również w wielu programach, dotacjach i dofinansowaniach. Dzięki świadectwie charakterystki uzyskasz dodatkowe środki na remont lub zwrot nakładow na poprawę energetyczności nieruchomości.

  • Zakończenie budowy i pozwolenie na użytkowanie

   Wraz ze zmianą przepisów powstał również obowiązek dołączania kopii świadectwa energetycznego do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wniosku o pozwolenie na użytkowanie. Świadectwo energetyczne będzie można dołączyć w formie papierowej albo elektronicznej. Bez dokumentu zakończenie budowy nie będzie formalnie możliwe.

  Działamy na terenie całej Polski

  Advisor

  Łukasz Różankowski

  STANOWISKO
  Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis.

  Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris enim ipsam voluptatem.

  Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum nec.

  Signature
  Scroll to Top